Od kilku lat chodzę regularnie – prawie w każdy wtorek tygodnia – na ulicę Kopernika 46 w Łodzi. Zapytacie, co tam jest ciekawego? Otóż znajduje się tam Klub Podróżników Keja Pub.

W już istniejącym pubie stylizowanym na tawernę zagościł się Klub, który co tydzień zaprasza (mniej lub bardziej znanych, amatorów i profesjonalistów)  – podróżników. Ubarwiają oni swoją opowieść slajdami, zdjęciami, muzyką, którą przywieźli z podróży. Często egzotycznych, wyjątkowych, bardzo ciekawych.  Podróżnicy przemieszczają się pieszo, samolotami, autami, lokalnymi środkami lokomocji, ale też wspinają się, używają hulajnogi, rowerów. Zostają w odwiedzanych miejscach dzień lub kilka miesięcy. Uczą się, zdobywają doświadczenie, ale też pomagają. Poznają odwiedzane miejsca, cieszą się różnorodnością kultur, dziwią zwyczajom. Przybliżają nam „inność”, uczą tolerancji.

Chciałam państwu przedstawić fotocast (dźwiękowy i filmowy mini reportaż okraszony zdjęciami), w której opowiem o założycielu Klubu Podróżników Keja, Marcinie Grędzie.

Spróbuję też przedstawić niepowtarzalny klimat z pokazów, zatem… miłego oglądania!

Skomentuj ten wpis (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Możesz użyć następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>